USG w Radio Medica


USG Warszawa

USG w Radio Medica

Badanie USG Warszawa

Ultrasonografia to jedna z nowoczesnych technik w medycynie i zarazem jedna z podstawowych metod diagnostycznych. Jest to bezbolesne i bezinwazyjne badanie pozwalające na wykrycie wielu stanów chorobowych w organizmie. W Radio Medica wykorzystujemy zaawansowane technologie firmy SAMSUNG HS50, które dostarczają więcej diagnostycznych informacji w oparciu o uzyskane bardzo szczegółowe informacje. Badanie USG można wykonywać wielokrotnie nawet w krótkich odstępach czasu, a na podstawie doskonałej jakości obrazów i specjalistycznych narzędzi naszego sprzętu zwiększyć wiarygodność stawianej diagnozy.

Zalety wykonania badania USG w Radio Medica:

Jak przebiega badanie?

USG to badanie obrazowe pokazujące wielkość i kształt narządów w oparciu o wykorzystanie fal akustycznych o wysokiej częstotliwości mających zdolność przenikania organizmu ludzkiego. Do badania nie jest wymagane szczególne przygotowanie- chyba że diagnoza dotyczy jamy brzusznej- wówczas Pacjent powinien pozostać przez kilka godzin na czczo. Jedynym przeciwwskazaniem do wykonania opisywanej procedury jest uszkodzenie powłok- przerwanie ciągłości skóry, gdzie istnieje ryzyko zakażenia.

Przed rozpoczęciem procedury lekarz wskazuje pozycję w której Pacjent powinien się położyć i odsłonić część ciała poddawaną badaniu USG. Na skórę nakładana jest wymagana ilość żelu kontaktowego, następnie lekarz przy wykorzystaniu głowicy uzyskuje obraz badanego narządu. Wynik standardowo jest przekazywany bezpośrednio po zakończeniu badania a Pacjent może opuścić ośrodek.

 

Miriam Wilczyńska

 

Cennik

Badania Cena
USG jamy brzusznej 240 zł
USG układu moczowego 240 zł
USG tarczycy 240 zł
USG piersi 240 zł
Czytaj więcej
Badanie USG jest często wykonywane u pacjentów, zgodnie z zaleceniami specjalisty. Istotne jest to, że badanie ultrasonograficzne jest nieinwazyjnym badaniem, które pozwala dokładnie ocenić narządy pacjenta. Oferujemy niezawodne badanie USG, które wykonujemy z użyciem nowoczesnych technologii. W naszej pracowni zatrudnione są osoby z doświadczeniem i wiedzą, które bardzo dobrze radzą sobie z wykonywaniem licznych badań. Co warto wiedzieć o badaniu USG? Jak wygląda cena takiego badania?

Badanie USG Warszawa Cena

W tej metodzie wykorzystujemy ultradźwięki, które mają szerokie zastosowanie w medycynie. USG w Warszawie jest wykonywane przy diagnozowaniu wielu schorzeń. To podstawowe badanie obrazowe u kobiet w ciąży. W tym wypadku pacjent nie jest narażony na jonizujące promieniowania. W naszej ofercie znaleźć można szeroki zakres usług, który swobodnie można dopasować do swoich oczekiwań i zaleceń lekarza. Zajmujemy się działaniami zgodnie z komfortem pacjenta. Na pierwszym miejscu stawiamy dobro każdego, kto odwiedza pracownię.

Badanie ultrasonograficzne

USG w Warszawie opiera się na zastosowaniu fal dźwiękowych. Źródło fal znajduje się w głowicy ultrasonografu, która jest przykładana do powierzchni ciała. W tym wypadku fale dźwiękowe są odbijane przez tkanki i narządy, wracając do głowicy. Przetwarza ona odebrane sygnały i tworzy obraz diagnostyczny. Wyróżnić można ultrasonografię wykonywają przez:
  • powłoki ciała,
  • USG zabiegowe,
  • śródoperacyjne,
  • gałki ocznej i skóry.
Badanie USG jest wykonywane przez naszych specjalistów. To nieinwazyjne badanie, które jest bezpieczne dla pacjenta. Ultrasonografia jest o tyle popularna, że pozwala ocenić części ciała w ruchu – np. podczas badania pracy serca. Jak przebiega takie badanie? Po wejściu do gabinetu, nasz specjalista zaleca pacjentowi ułożenie się w odpowiedniej pozycji. Pacjent odsłania odpowiednią część ciała, która ma ulec badaniu. Następnie na głowicę aparatu jest nakładany specjalne żel do ultradźwięków. Ma on za zadanie zapewniać prawidłowe przyleganie głowicy. Podczas obrazowania, lekarz przykłada głowicę do ciała, uciska ją i przesuwa po odpowiednim obszarze. Na monitorze USG powstaje obraz diagnostyczny. USG w Warszawie jest badaniem nieinwazyjnym, łatwo dostępnym i bezpiecznym dla pacjenta. Drobny dyskomfort może jedynie wywoływać chłodny żel.

Badanie USG Warszawa cennik

Cena badania USG jest różnorodna i zależy od tego, którą część ciała poddajemy badaniu. Musimy liczyć się z wydatkiem rzędu od stu złotych w górę. Plusem jest to, że nasza pracownia stawia na niezwykle atrakcyjne i przystępne ceny, które zadowolą każdego pacjenta. Przykładowo za USG jamy brzusznej pacjent zapłaci 190 złotych. USG Doppler żył i tętnic to najdroższa opcja, która oscyluje w granicach 300 złotych. W każdym wypadku warto skorzystać z doświadczenia specjalistów. Cennik badań USG daje pacjentom ważne informacje o tym, ile zapłacą za dane badanie. Zapewniamy fachowe badanie USG na najwyższym poziomie. W naszym centrum diagnostycznym specjaliści pracują z pełnym zaangażowaniem i doświadczeniem, co przekłada się na kompleksowy zakres usług. Badanie USG w Warszawie bazuje na nowoczesnych sprzętach i rozwiązaniach, które dają pożądane efekty. Już teraz można przekonać się, że to nieinwazyjne badanie może dać cenne informacje o stanie zdrowia danej osoby. Badanie USG Warszawa cena – Radiomedica

Wypełnij formularz oddzwonimy do Ciebie!