USG w Radio Medica

USG w Radio Medica

USG

Ultrasonografia to jedna z nowoczesnych technik w medycynie i zarazem jedna z podstawowych metod diagnostycznych. Jest to bezbolesne i bezinwazyjne badanie pozwalające na wykrycie wielu stanów chorobowych w organizmie. W Radio Medica wykorzystujemy zaawansowane technologie firmy SAMSUNG HS50, które dostarczają więcej diagnostycznych informacji w oparciu o uzyskane bardzo szczegółowe informacje. Badanie USG można wykonywać wielokrotnie nawet w krótkich odstępach czasu, a na podstawie doskonałej jakości obrazów i specjalistycznych narzędzi naszego sprzętu zwiększyć wiarygodność stawianej diagnozy.

Zalety wykonania badania USG w Radio Medica:

Jak przebiega badanie?

USG to badanie obrazowe pokazujące wielkość i kształt narządów w oparciu o wykorzystanie fal akustycznych o wysokiej częstotliwości mających zdolność przenikania organizmu ludzkiego. Do badania nie jest wymagane szczególne przygotowanie- chyba że diagnoza dotyczy jamy brzusznej- wówczas Pacjent powinien pozostać przez kilka godzin na czczo. Jedynym przeciwwskazaniem do wykonania opisywanej procedury jest uszkodzenie powłok- przerwanie ciągłości skóry, gdzie istnieje ryzyko zakażenia.

Przed rozpoczęciem procedury lekarz wskazuje pozycję w której Pacjent powinien się położyć i odsłonić część ciała poddawaną badaniu USG. Na skórę nakładana jest wymagana ilość żelu kontaktowego, następnie lekarz przy wykorzystaniu głowicy uzyskuje obraz badanego narządu. Wynik standardowo jest przekazywany bezpośrednio po zakończeniu badania a Pacjent może opuścić ośrodek.

 

Cennik

Badania Cena
USG jamy brzusznej i narządów wewnętrznych 500 zł
USG tarczycy 600 zł
USG moszny (jądra, najądrza) 530 zł
USG ślinianek i węzłów chłonnych 760 zł
USG tkanek miękkich 730 zł
USG wątroby 480 zł
USG szyi 480 zł
USG układu moczowego 530 zł
USG powrózka nasiennego 530 zł
USG prostaty 660 zł
USG Doppler tętnic szyjnych lub nerkowych 660 zł
USG Doppler żył lub tętnic kończyn górnych 660 zł
USG Doppler żył lub tętnic kończyn górnych 660 zł
USG piersi i sutków 660 zł
USG narządu rodnego przez powłoki brzuszne 660 zł
USG ginekologiczne transwaginalne 660 zł
USG echo serca 660 zł

Wypełnij formularz oddzwonimy do Ciebie!