Rezonans magnetyczny
w bólach kręgosłupa

*

Rezonans magnetyczny kręgosłupa Warszawa

Już teraz sprawdź rezonans magnetyczny kręgosłupa Warszawa! RadioMedica to oferta rezonans kręgosłupa Warszawa, który można wykonać przynajmniej na trzy sposoby. Pierwszy to rezonans magnetyczny kręgosłupa szyjnego Warszawa, drugi to rezonans magnetyczny kręgosłupa lędźwiowego Warszawa, a trzeci jest to rezonans magnetyczny kręgosłupa piersiowego Warszawa.

Rezonans magnetyczny kręgosłupa Warszawa - Radio Medica Warszawa

Ból kręgosłupa po rezonansie, czy jest to możliwe?

Warto zapytać przed zabiegiem, czy ból kręgosłupa po rezonansie jest możliwy; czy też nie. Przede wszystkim bowiem rezonans magnetyczny całego kręgosłupa Warszawa ma za zadanie zdiagnozowanie, gdzie jest ten ból umiejscowiony. Taki rezonans magnetyczny kręgosłupa Warszawa może też wykazać, co jest bezpośrednią przyczyną bólu.

Rezonans Magnetyczny Kręgosłupa w Warszawie

Rezonans magnetyczny kręgosłupa w Warszawie jest badaniem nieszkodliwym, co oznacza, że może być wykonany na życzenie pacjenta, a skierowanie nie jest wymagane. Kręgosłup dzielimy na trzy odcinki, tj. szyjny, piersiowy i lędźwiowy. Każdy stanowi oddzielne badanie w rezonansie magnetycznym. Choroby związane z kręgosłupem mogą dawać szereg dolegliwości poczynając od drętwienia kończyn, na silnych odczuciach bólowych kończąc. Poza badaniem, jakim jest tomografia komputerowa kręgosłupa piersiowego Warszawa warto tym samym zdecydować się na sprawdzenie, jaka jest na rezonans magnetyczny kręgosłupa cena i wykonać go.

Na rezonans kręgosłupa Warszawa cena znajduje się na dole strony opisu zabiegu i na podstronie Cennika. Dodajmy do tego, że zdarza się iż schorzenia w odcinku szyjnym kręgosłupa powodują uporczywe bóle głowy. Tym samym rezonans magnetyczny kręgosłup wydaje się naprawdę ważnym badaniem w tym przypadku. Na to pytanie oraz to, czy naczyniak kręgosłupa może zniknąć powinni odpowiedzieć Ci lekarze z RadioMedica. Rozważ już teraz badanie rezonansem magnetycznym tego odcinka w celu diagnozy wspomnianych dolegliwości w połączeniu z rezonansem magnetycznym głowy. W Radio Medica możecie Państwo skorzystać ze specjalnej oferty przygotowanej właśnie pod tym kątem.

Rezonans magnetyczny kręgosłupa – kiedy warto wykonać badanie?

Najczęstszym problem pojawiającym się w schorzeniach kręgosłupa jest obniżenie uwodnienia krążków międzykręgowych. Rezonans magnetyczny kręgosłupa jest przy tym najlepszą metodą diagnostyczną, aby dokonać ich oceny. Dehydratacja krążków prowadzi do zmiany ich anatomicznego kształtu, co może powodować modelowanie worka oponowego oraz ucisk na korzenie nerwowe. W przypadku odcinka szyjnego kręgosłupa, w zależności od poziomu zmian, tego typu schorzenia prowadzą do drętwienia palców u rąk, nadmiernego napięcia mięśni karku, bólu głowy czy ograniczenia ruchowego. Badanie rezonansem magnetycznym kręgosłupa jest w stanie z milimetrową precyzją ocenić zmiany i znacznie ułatwić wprowadzenie skutecznego leczenia. Oprócz wspomniany wyżej zmian uwodnienia krążków międzykręgowych w obrazie z rezonansu magnetycznego kręgosłupa doskonale widoczne są także inne schorzenia, takie jak choroba Scheuermanna (najczęściej zlokalizowana w dolnych odcinku kręgosłupa piersiowego lub w górnym lędźwiowego), naczyniaki oraz inne choroby nowotworowe.

Co to jest rezonans magnetyczny kręgosłupa

Rezonans magnetyczny kręgosłupa lędźwiowego, kiedy go wykonać i gdzie znajduje się na rezonans magnetyczny kręgosłupa Warszawa cena?

Zmniejszona aktywność fizyczna oraz siedzący tryb pracy może powodować problemy z lędźwiowym odcinkiem kręgosłupa. Pojawiające się zwykle objawy to ból w dolnym odcinku kręgosłupa, często promieniujący do pośladków i do nóg oraz drętwienie kończyn dolnych. Rezonans magnetyczny kręgosłupa pozwoli znaleźć odpowiedź na wiele pytań związanych z podłożem tych dolegliwości. Na rezonans magnetyczny kregoslupa cena znajduje się na samym dole opisu badania oraz w cenniku usług.

Kręgosłup rezonans i co dalej?

Razem z obrazkami z badania otrzymacie Państwo szczegółowy opis przygotowany przez najlepszych polskich radiologów. Dzięki temu możliwe będzie wybranie najskuteczniejszego leczenia i szybki powrót do sprawności.

Tym samym nie musisz się zastanawiać, na czym polega rezonans magnetyczny kręgosłupa? Zarówno rezonans magnetyczny kręgosłupa szyjnego, jak i inny opisano na stronie RadioMedica. Podobnie, jak rezonans kręgosłupa szyjnego wykonywane są też inne badania. Podsumowując, dla pełnej diagnostyki dolegliwości związanych z kręgosłupem przygotowaliśmy dla Państwa pakiet trzech badań poszczególnych odcinków kręgosłupa (szyjny, piersiowy, lędźwiowy). Korzystając z oferty za trzeci odcinek otrzymacie Państwo 50% rabatu.

Rezonans magnetyczny kręgosłupa w Warszawie – przebieg badania

Do zbadania rezonansem magnetycznym kręgosłupa (MRI kręgosłupa) nie są wymagane dodatkowe cewki nakładane na Pacjenta. Wszystkie potrzebne elementy umieszczone są w stole pod materacem, na którym leży pacjent. Daje to możliwie dużą swobodę podczas badania. Przewidywany czas każdej procedury to około 20 minut. W tym czasie wykonywane są obrazki w różnych przekrojach oraz o różnych parametrach wysyłanego sygnału. Podczas badania rezonansem magnetycznym będą słyszalne powtarzające się dźwięki o zróżnicowanej sile i częstotliwości. Jak w każdym badaniu zależy nam, aby nasi Pacjenci pozostali w bezruchu.

Zobacz też inne popularne badania związane z kręgosłupem: rtg kręgosłupa, tk kręgosłupa.

Rezonans magnetyczny kręgosłupa a klaustrofobia

Niektórzy Pacjenci odczuwają dyskomfort podczas badania rezonansem magnetycznym. W Radio Medice bardzo zależy nam, aby podczas badania czuli się Państwo komfortowo i bezpiecznie. Jeśli badanie rezonansem magnetycznym stwarza jakiekolwiek obawy, prosimy o informację. Dołożymy wszelkich starań, aby przebiegło bez niepotrzebnego stresu.

RadioMedica: Rezonans Warszawa

Czy podczas badania, jakim jest rezonans kręgosłupa piersiowego możemy na coś liczyć?

Podczas badania kręgosłupa rezonansem magnetycznym będzie Państwo wyposażeni w słuchawki. Na życzenie technik może przekazywać na bieżąco informacje o przebiegu badania i czasie jaki pozostał do zakończenia. W pomieszczeniu do badań rezonansem jest odpowiednia (niska) temperatura, co pozytywnie wpływa na komfort procedury. Dodatkowo wewnątrz aparatu są umieszczone światła ledowe oraz niezależny nawiew. W każdym badaniu rezonansem magnetycznym nasi Pacjenci otrzymują sygnalizator do ręki, którym mogą w każdej chwili przerwać badanie. Jest także możliwość, aby w pomieszczeniu do badań znalazła się osoba towarzysząca.

Niektóre badania, np. rezonans magnetyczny kręgosłupa lędźwiowego możemy wykonać w pozycji odwróconej. Oznacza to, że Pacjent, a ściślej głowa, stale pozostaje poza aparatem do rezonansu. Dla wielu Pacjentów jest to doskonałe i komfortowe rozwiązanie do wykonania badania.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Sprawdź naszą ofertę! – cennik

Zapytaj w RadioMedica o to, czym jest dehydratacja krążków międzykręgowych w odcinku szyjnym, czy obniżenie sygnału krążków międzykręgowych. W przypadku bólu w okolicach szyi zastanów się, czy rezonans odcinka szyjnego nie powinien zostać wykonany już teraz! Jeśli nie wiesz, jak przygotować się do rezonansu kręgosłupa to przeczytaj szczegóły opisu badania na stronie www lub skontaktuj się z Nami! W naszym Cenniku znajduje się nie tylko badanie kręgosłupa rezonansem magnetycznym, ale też wiele innych zabiegów. Jeśli chodzi o naczyniak kręgosłupa lędźwiowego to specjaliści w tej dziedzinie będą mogli się wypowiedzieć i zrobić rozpoznanie, jeśli taki się pojawi. Rezonans magnetyczny odcinka szyjnego również wchodzi w skład naszej oferty. Warto sprawdzić rezonans magnetyczny kręgosłupa piersiowego przygotowanie, jak wygląda. Niezależnie, czy rezonans magnetyczny odcinek szyjny wykonujemy staramy się, aby informacja o nim była dostępna łatwo dla pacjenta. W końcu rezonans magnetyczny kto może dać skierowanie nie każdy wie i nawet o takich szczegółach staramy się pisać na naszej stronie. Biorąc pod uwagę ból głowy po rezonansie magnetycznym, czy inny powinien być szczegółowo opisany. Zobacz, czym są dźwięki rezonansu magnetycznego i dowiedz się, rezonans magnetyczny kręgosłup, kiedy najlepiej zbadać! Inne popularne badania? Tomografia kręgosłupa Warszawa

Co wyróżnia rezonans 3T

Do badań wykonywanych przy użyciu rezonansu magnetycznego używa się aparatów o różnym natężeniu pola magnetycznego- im silniejsze pole tym dokładniejsze badanie. Kręgosłup to duży    element szkieletu człowieka dlatego jego diagnostyka wymaga wysokiej jakości  i dużej ilości szczegółów – pozwala to zbadać dokładniej poszczególne jego elementy a co za tym idzie postawienie właściwej diagnozy. Dzięki zastosowaniu pola o natężeniu 3T możemy dostrzec struktury niewidoczne dla aparatów o niższym polu.

 

Kręgosłup jest podstawą naszego szkieletu- jednak pełniąc wiele istotnych funkcji jest jednocześnie narażony na liczne schorzenia i uszkodzenia. Część z nich wynika z wad postawy, nagłych urazów a także naturalnego procesu starzenia organizmu. Na kontuzje szczególnie narażone są również osoby wykonujące ciężką fizyczną pracę oraz uprawiające niektóre dyscypliny sportowe, a także siedzący tryb życia. W rezonansie magnetycznym bardzo dobrze widoczne są krążki międzykręgowe, kanał kręgowy, przebieg poszczególnych nerwów, a także inne schorzenia, wady wrodzone oraz nabyte. Rezonans magnetyczny kręgosłupa to także najlepszy wybór pod kątem wykrywania i diagnozowania chorób onkologicznych.

 

Warto dbać o kręgosłup i skonsultować doskwierające dolegliwości – w ich precyzyjnej diagnostyce wyjątkowo pomocny jest rezonans magnetyczny wykonywany w polu o natężeniu 3 T, który pozwala bardzo dokładnie zbadać interesującą nas okolicę. 

 

Indywidualne podejście
(klaustrofobia)

W Radio Medice podchodzimy indywidualnie do każdego Pacjenta. Rozumiemy, że niektórzy z Państwa mają obawy przed badaniem rezonansem magnetycznym, przez ograniczoną przestrzenią. Nasi technicy zadbają o Państwa komfort podczas badania. Przede wszystkim zostaniecie Państwo wyposażeni w sygnalizator (specjalny przycisk), który pozwala na przerwanie badania w dowolnym momencie. Dodatkowo możliwe jest zamontowanie specjalnego lusterka, przez które można obserwować pracującego technika. Aby możliwie zwiększyć komfort dbamy o odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu rezonansu.

Cennik

Badania Cena
MR kręgosłupa szyjnego 480 zł Promocja 400 zł
MR kręgosłupa piersiowego 480 zł Promocja 400 zł
MR kręgosłupa lędźwiowego 480 zł Promocja 400 zł
MR kręgosłupa dwa odcinki 960 zł Promocja 750 zł
MR całego kręgosłupa 1440 zł Promocja 990 zł

Dlaczego Radio Medica?

Referencje pacjentów

Wypełnij formularz oddzwonimy do Ciebie!