Rezonans Magnetyczny Kręgosłupa w Warszawie

Rezonans magnetyczny kręgosłupa w Warszawie jest badaniem nieszkodliwym, co oznacza, że może być wykonany na życzenie pacjenta, a skierowanie nie jest wymagane. Kręgosłup dzielimy na trzy odcinki, tj. szyjny, piersiowy i lędźwiowy. Każdy stanowi oddzielne badanie w rezonansie magnetycznym. Choroby związane z kręgosłupem mogą dawać szereg dolegliwości poczynając od drętwienia kończyn, na silnych odczuciach bólowych kończąc. Zdarza się, że schorzenia w odcinku szyjnym kręgosłupa powodują uporczywe bóle głowy. Warto zatem rozważyć badanie rezonansem magnetycznym tego odcinka w celu diagnozy wspomnianych dolegliwości w połączeniu z rezonansem magnetycznym głowy. W Radio Medica możecie Państwo skorzystać ze specjalnej oferty przygotowanej właśnie pod tym kątem.

Rezonans magnetyczny kręgosłupa – kiedy warto wykonać badanie?

Najczęstszym problem pojawiającym się w schorzeniach kręgosłupa jest obniżenie uwodnienia krążków międzykręgowych. Rezonans magnetyczny kręgosłupa jest przy tym najlepszą metodą diagnostyczną, aby dokonać ich oceny. Dehydratacja krążków prowadzi do zmiany ich anatomicznego kształtu, co może powodować modelowanie worka oponowego oraz ucisk na korzenie nerwowe. W przypadku odcinka szyjnego kręgosłupa, w zależności od poziomu zmian, tego typu schorzenia prowadzą do drętwienia palców u rąk, nadmiernego napięcia mięśni karku, bólu głowy czy ograniczenia ruchowego. Badanie rezonansem magnetycznym kręgosłupa jest w stanie z milimetrową precyzją ocenić zmiany i znacznie ułatwić wprowadzenie skutecznego leczenia. Oprócz wspomniany wyżej zmian uwodnienia krążków międzykręgowych w obrazie z rezonansu magnetycznego kręgosłupa doskonale widoczne są także inne schorzenia, takie jak choroba Scheuermanna (najczęściej zlokalizowana w dolnych odcinku kręgosłupa piersiowego lub w górnym lędźwiowego), naczyniaki oraz inne choroby nowotworowe.

Zmniejszona aktywność fizyczna oraz siedzący tryb pracy może powodować problemy z lędźwiowym odcinkiem kręgosłupa. Pojawiające się zwykle objawy to ból w dolnym odcinku kręgosłupa, często promieniujący do pośladków i do nóg oraz drętwienie kończyn dolnych. Rezonans magnetyczny kręgosłupa pozwoli znaleźć odpowiedź na wiele pytań związanych z podłożem tych dolegliwości. Razem z obrazkami z badania otrzymacie Państwo szczegółowy opis przygotowany przez najlepszych polskich radiologów. Dzięki temu możliwe będzie wybranie najskuteczniejszego leczenia i szybki powrót do sprawności.

Dla pełnej diagnostyki dolegliwości związanych z kręgosłupem przygotowaliśmy dla Państwa pakiet trzech badań poszczególnych odcinków kręgosłupa (szyjny, piersiowy, lędźwiowy). Korzystając z oferty za trzeci odcinek otrzymacie Państwo 50% rabatu.

 

Rezonans magnetyczny kręgosłupa w Warszawie – przebieg badania

Do zbadania rezonansem magnetycznym kręgosłupa nie są wymagane dodatkowe cewki nakładane na Pacjenta. Wszystkie potrzebne elementy umieszczone są w stole pod materacem, na którym leży pacjent. Daje to możliwie dużą swobodę podczas badania. Przewidywany czas każdej procedury to około 20 minut. W tym czasie wykonywane są obrazki w różnych przekrojach oraz o różnych parametrach wysyłanego sygnału. Podczas badania rezonansem magnetycznym będą słyszalne powtarzające się dźwięki o zróżnicowanej sile i częstotliwości. Jak w każdym badaniu zależy nam, aby nasi Pacjenci pozostali w bezruchu.

Rezonans magnetyczny kręgosłupa a klaustrofobia

Niektórzy Pacjenci odczuwają dyskomfort podczas badania rezonansem magnetycznym. W Radio Medice bardzo zależy nam, aby podczas badania czuli się Państwo komfortowo i bezpiecznie. Jeśli badanie rezonansem magnetycznym stwarza jakiekolwiek obawy, prosimy o informację. Dołożymy wszelkich starań, aby przebiegło bez niepotrzebnego stresu.

Podczas badania kręgosłupa rezonansem magnetycznym będzie Państwo wyposażeni w słuchawki. Na życzenie technik może przekazywać na bieżąco informacje o przebiegu badania i czasie jaki pozostał do zakończenia. W pomieszczeniu do badań rezonansem jest odpowiednia (niska) temperatura, co pozytywnie wpływa na komfort procedury. Dodatkowo wewnątrz aparatu są umieszczone światła ledowe oraz niezależny nawiew. W każdym badaniu rezonansem magnetycznym nasi Pacjenci otrzymują sygnalizator do ręki, którym mogą w każdej chwili przerwać badanie. Jest także możliwość, aby w pomieszczeniu do badań znalazła się osoba towarzysząca.

Niektóre badania, np. rezonans magnetyczny kręgosłupa lędźwiowego możemy wykonać w pozycji odwróconej. Oznacza to, że Pacjent, a ściślej głowa, stale pozostaje poza aparatem do rezonansu. Dla wielu Pacjentów jest to doskonałe i komfortowe rozwiązanie do wykonania badania.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Sprawdź naszą ofertę! – cennik