Kardiologia


Kardiologia Warszawa

Serce to centralny narząd układu krwionośnego zlokalizowany w klatce piersiowej. Jego prawidłowe działanie jest niezwykle ważne dla funkcjonowania organizmu. Dziedziną medycyny , która zajmuje się jego schorzeniami jest kardiologia. To jedna z najbardziej rozwiniętych dziedzin medycyny, zajmująca się rozpoznawaniem i leczeniem chorób układu sercowo-naczyniowego.

Duży wpływ na kondycje naszego naczelnego organu ma zła dieta zdominowana przez niezdrowe jedzenie i używki oraz siedzący tryb życia. Nie bez znaczenia pozostają także nasze geny.

Mimo coraz lepszej diagnostyki i nowoczesnych metod leczenia- schorzenia serca oraz naczyń krwionośnych są najczęstszą przyczyną zgonów- dlatego tak ważna jest profilaktyka oraz znalezienie najlepszego kardiologa. W Radio Medica w Wraszawie lekarz kardiolog kompleksowo i z pełnym zaangażowaniem , bazując na swoim doświadczeniu będzie w stanie dostosować leczenie indywidualnie do konkretnego przypadku Pacjenta.

W centrum medycznym Radio Medica oferujemy Państwu kompleksowe rozwiązania – zarówno konsultacje specjalistyczne jak i możliwość wykonania zleconych przez Naszego kardiologa badań diagnostycznych

 

Do najczęstszych przyczyn wizyt u specjalisty- kardiologa należą:

Po wstępnym rozeznaniu i wywiadzie lekarz bada podłoże powstałych chorób, stawia diagnozę i zleca odpowiednie leczenie.
Kluczowe w badaniu kardiologicznym może być wykonanie kolejnych badań, które mogą zostać przeprowadzone w naszym ośrodku:

Podstawowe badania kardiologiczne wykonywane w Radio Medica

Elektrokardiografia (EKG)

Czyli elektrokardiografia to szybkie, bezbolesne i nieinwazyjne badanie kardiologiczne wykorzystywane w Radio Medica w Warszawie w celu diagnostyki chorób serca. Polega na umieszczeniu na ciele pacjenta elektrod gromadzących w formie wykresu zwanego elektrokardiogramem informacje o elektrycznej pracy serca.

Głównym wskazaniem do wykonania badania EKG jest ból w klatce piersiowej, ponieważ pozwala uwidocznić czy dolegliwość nie została wywołana chorobą niedokrwienną serca a przede wszystkim potwierdzić lub wykluczyć zawał serca.

Elektrokardiografia znajduje zastosowanie także w wykrywaniu:

•Zaburzeń rytmu serca

•Zapalenia mięśnia sercowego

•Nadciśnienia tętniczego

•Wrodzonych wad serca

•U pacjentów ze zdiagnozowaną arytmią

Pomiar ciśnienia tętniczego

Badanie pozwala określić, z jaką siłą krew pompowana przez serce uderza o ściany naczyń tętniczych. Dlaczego to takie ważne? Prawidłowe wartości ciśnienia są istotne nie tylko dla naszego samopoczucia, ale w przypadku zaburzeń mogą być przyczyną poważnych problemów zdrowotnych.

RTG klatki piersiowej

To zwykle pierwsze badanie obrazowe w diagnostyce chorób serca oceniające jego wielkość oraz zarys a także umożliwiające wykrycie zmian spowodowanych urazami. Może się także okazać pomocne w wykrywaniu płynu w worku osierdziowym, wad i niewydolności serca.

ECHO (USG) serca

ECHO serca wykonywane w Radio Medica w Warszawie zwane również echokardiografią lub USG serca to świetna metoda diagnostyczna opierająca się na emisji i rejestracji fal ultradźwiękowych. Fala akustyczna dociera wgłąb tkanek i odbija się od nich w zależności od ich rodzaju. Sygnał ultradźwiękowy przekształcany jest w energię elektryczną przekazywaną do ultrasonografu, który kształtuje odpowiedni obraz, na podstawie którego doświaadczony kardiolog w Radio Medica może ocenić budowę i działanie zastawek serca , dokonać pomiaru wielkości i pracy komór serca, zdiagnozować jego wady, stwierdzić lub wykluczyć występowanie guzów oraz ocenić osierdzie. Badanie jest bezbolesne i nieinwazyjne, można je wielokrotnie powtarzać- bez skutków ubocznych.

Wskazania do wykonania USG serca:

  • Nadciśnienie tętnicze
  • Choroba wieńcowa
  • Migotanie przedsionków
  • Zaburzenia rytmu serca oraz jego wady
  • Przebyty zawał serca
  • Udar mózgu
  • Niepokojące bóle w klatce piersiowej oraz szmery
  • Zapalenie mięśnia sercowego lub zapalenie wsierdzia
  • Omdlenia

 

Badanie może zostać zlecone zarówno przez lekarza rodzinnego jak i kardiologa, jeśli zostaną zaobserwowane niepokojące symptomy, które mogą wymagać dalszej diagnostyki w kierunku chorób kardiologicznych.

USG serca wykonywane jest również przed planowanymi operacjami a także przeprowadza się je u chorych poddawanych niektórym rodzajom leczenia onkologicznego.

W naszej przychodni doświadczony lekarz kardiolog prowadzi diagnostykę schorzeń kardiologicznych w tym między innymi:


Nasi specjaliści

Patrycjusz Stokłosa

Konsultacja kardiologiczna – 240 zł


Cennik

Badania Cena
Konsultacja kardiologiczna 240 zł
ECHO serca 240 zł
EKG 60 zł
RTG klatki piersiowej 80-95 zł