Andrologia


Andrologia Warszawa

W centrum medycznym Radio Medica w Warszawie oferujemy Wam możliwość szerokiej diagnostyki proponując nie tylko konsultacje ale również inne usługi takie jak badania USG, rezonans magnetyczny, tomografię komputerową a także wykonanie badań laboratoryjnych.

Konsultacja andrologiczna w Radio Medica

Andrologia jest dziedziną nauk medycznych, która zajmuje się fizjologią i zaburzeniami męskiego układu płciowego w aspekcie nauk podstawowych, diagnostyki i terapii. 

Androlog w codziennej praktyce najczęściej udziela porad dotyczących problemów z erekcją, zaburzeń dojrzewania płciowego, wad rozwojowych układu płciowego, zaburzeń hormonalnych, zaburzeń seksualnych oraz niepłodności. Ponadto zajmuje się zabezpieczeniem płodności u pacjentów, którzy będą przechodzić chemioterapię w ramach leczenia onkologicznego, ponieważ leki stosowane podczas terapii antynowotworowej są zabójcze dla plemników.

Regularne konsultacje andrologiczne można porównać do cyklicznych wizyt u ginekologa, ponieważ pozwalają na wczesne wykrycie schorzeń oraz zmian w obrębie układu moczowo-płciowego, które mogą mieć wpływ na codzienne funkcjonowanie pacjenta, jego płodność oraz — w przypadku chorób nowotworowych — na całe jego życie. Niestety, odsetek mężczyzn, którzy chętnie odwiedzają lekarza androloga od lat utrzymuje się na stosunkowo niskim poziomie.

Kiedy należy zgłosić się do androloga:

Przygotowanie do konsultacji

Konsultacja andrologiczna składa się z wywiadu lekarskiego i badania fizykalnego. Pacjent nie musi przygotowywać się do żadnego z jej etapów, wystarczy zatroszczyć się o higienę osobistą przed samą wizytą i przynieść wynik badania nasienia, jeśli powodem konsultacji jest podejrzenie niepłodności. 

Mężczyzna, który umówił się do lekarza androloga w związku z konkretnymi dolegliwościami, jakie u niego występują, może zrobić listę objawów, jeżeli obawia się, że podczas wizyty zapomni o czymś ważnym.


Nasi specjaliści

Andrzej Lewicki

Konsultacja andrologiczna – 340 zł