Rezonans magnetyczny stawu łokciowego w Warszawie

Staw Łokciowy to złożony staw i często ulega kontuzjom. Ocena stawu łokciowego za pomocą rezonansu magnetycznego jest ważnym uzupełnieniem badań takich jak RTG czy USG. A także istotnym badaniem przed planowaną operacją.

Rezonans magnetyczny stawu łokciowego – dlaczego warto wykonać takie badanie?

Spektrum typowych schorzeń stawu łokciowego obejmuje zarówno oczywiste ostre złamania, jak i chroniczne urazy wynikające z przeciążenia. W badaniu rezonansem magnetycznym łokcia możemy zobaczyć kości; grupy mięśni bocznych, przyśrodkowych, przednich i tylnych; więzadła poboczne łokciowe i promieniowe; a także nerwy, błonę maziową i kaletki.
Takie badanie jest bezbolesne i nieinwazyjne a jednocześnie bardzo dokładne.
Ból łokcia jest częstą dolegliwością wśród sportowców wyczynowych i rekreacyjnych, a także osób podlegających przewlekłym, powtarzającym się urazom zawodowym. Ocena stawu łokciowego metodą rezonansu magnetycznego jest ważnym elementem pozwalającym na postawienie właściwiej diagnozy.

Rezonans magnetyczny stawu łokciowego wykonuje się między innymi:

  • w celu wykrycia utajonych złamań radiologicznych, szczególnie głowy kości promieniowej,
  • które często podejrzewa się na podstawie uporczywego bólu lub wysięku w stawie,
  • w przypadku zapalenia nadkłykcia przyśrodkowego (łokieć golfisty),
  • w przypadku zapalenie nadkłykcia bocznego (łokieć tenisisty),
  • w stanach przeciążeniowych stawu łokciowego,
  • w przypadku zwichnięć i skręceń stawu łokciowego.

Badanie rezonansem magnetycznym stawu łokciowego jest badaniem bezbolesnym, nieinwazyjnym, ponieważ nie wykorzystuje promieniowania jonizującego a jego zaletą jest duża dokładność. Na wykonanie badania rezonansem łokcia serdecznie zapraszamy do naszego centrum Radio Medica.

Rezonans magnetyczny stawu łokciowego – przygotowanie do badania

Do badania rezonansem magnetycznym stawu łokciowego nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Przed badaniem koniecznie poinformuj rejestrację i technika wykonującego badanie o wszystkich metalowych elementach w ciele, także tych po operacjach. Większość implantów ortopedycznych nie stwarza żadnego ryzyka, ale zawsze powinieneś powiedzieć technikowi, jeśli masz jakiekolwiek urządzenia lub metal w swoim ciele.
Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Sprawdź naszą ofertę! – cennik