Rezonans magnetyczny barku w Warszawie

Rezonans magnetyczny barku pozwala lekarzowi zobaczyć kości, a także tkanki miękkie ciała, w tym mięśnie, więzadła, ścięgna, a nawet nerwy i naczynia krwionośne. Służy przede wszystkim do oceny uszkodzeń.
Rezonans magnetyczny barku pomaga lekarzowi zdiagnozować potencjalne problemy znalezione w innych badaniach obrazowych, takich jak RTG czy USG. Pomaga również zdiagnozować niewyjaśniony ból w badanej okolicy lub lepiej zrozumieć stan powodujący objawy istniejące.

Rezonans magnetyczny barku – kiedy warto wykonać takie badanie?

Obręcz kończyny górnej, obręcz barkowa jako struktura kostna, połączona jest za pomocą stawów. Jest punktem podparcia dla mięśni kończyn górnych, mocno wykorzystywana przez człowieka w codziennym życiu.
Staw barkowy a właściwie staw ramienny jest stawem kulistym, który umożliwia ruchy rotacyjne. Jest połączeniem kończyny górnej z obręczą barkową i tułowiem. Staw barkowy składa się z kulistej głowy kości ramiennej oraz z płytkiej panewki łopatki. Niestety bark z powodu swojej budowy jest narażony na częstsze urazy i kontuzje.
Ból lub uraz to główne powody, dla których lekarz może zlecić badanie rezonansem magnetycznym barku. Uraz może być skutkiem uderzenia lub po prostu skutkiem długotrwałego zużycia stawu.

 

Specyficzne problemy, które mogą wymagać badania rezonans magnetyczny barku, obejmują:

  • zwichnięcie stawu barkowego,
  • choroby zwyrodnieniowe stawów , takie jak zapalenie stawów,
  • uraz stożka rotatorów,
  • pęknięcie kości,
  • urazy sportowe,
  • niewyjaśniony ból i obrzęk,
  • zmniejszony zakres ruchu,
  • infekcje lub guzy.

W niektórych przypadkach rezonans magnetyczny barku może pomóc specjaliście śledzić wpływ operacji, leków lub fizjoterapii na stawy. Na takie badanie zapraszamy do Radio Medica.

Rezonans magnetyczny barku – przygotowanie do badania

Do badania rezonansem magnetycznym barku nie ma żadnego specjalnego przygotowania. Przed badaniem koniecznie poinformuj rejestrację i technika wykonującego badanie o wszystkich metalowych elementach w ciele, także tych po operacjach. Większość implantów ortopedycznych nie stwarza żadnego ryzyka, ale zawsze powinieneś powiedzieć technikowi, jeśli masz jakiekolwiek urządzenia lub metal w swoim ciele.
Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Sprawdź naszą ofertę! – cennik