Rezonans magnetyczny kolana w Warszawie

Rezonans magnetyczny kolana to jedno z najczęściej zlecanych badań w Warszawie przez lekarzy ortopedów. Zwykle tego typu badanie jest koniecznie po urazie lub w wyniku zwyrodnienia. Mechanika urazu może być bardzo różna, stąd technik przed badaniem rezonansem magnetycznym kolana poprosi Państwa o informacje czy doszło do skręcenia, stłuczenia, czy może ból pojawił się pomimo braku wzmożonej aktywności.

Rezonans magnetyczny kolana – korzyści z badania

Dzięki badaniu rezonansem magnetycznym kolana, lekarz radiolog czy ortopeda może ocenić ciągłość więzadeł (np. krzyżowego, pobocznego strzałkowego), stan łąkotek, ustawienie rzepki, zmian degeneracyjnych, zwyrodnieniowych i obrzęków. Czas na rezonans kolana to zwykle 30 do 40 minut. Bardzo ważne jest, aby podczas badania zostać możliwie nieruchomo.

 

Rezonans magnetyczny kolana – przebieg badania

W celu dokładnej oceny stanu chrząstek, więzadeł i ścięgien wykonuje się badanie rezonansem magnetycznym. Przed rozpoczęciem badania badana okolica, w tym przypadku kolano, zostanie umieszczona w cewce nadawczo-odbiorczej, która nie powoduje ucisku. W Radio Medice stosujemy do tego celu unikalną 18-kanałową cewkę, która pozwala na badanie rezonansem z niezwykłą dokładnością. Dodatkowo technik może umieścić miękkie gąbki w celu unieruchomienia kolana. Podczas badania rezonansem magnetycznym kolana wykonuje się wiele sekwencji ułatwiających ocenę stanu stawu. W przypadku kolana wykonuje się standardowe (czołowe, boczne i strzałkowe) sekwencje obrazków oraz projekcje skośne w celu uwidocznienia przebiegu więzadła krzyżowego. Rezonans magnetyczny kolana w odróżnieniu od innych badań obrazowych sprawdza się o wiele lepiej w uwidocznieniu struktur wewnątrz stawu kolanowego.

Sprawdź naszą ofertę! – cennik