Rezonans magnetyczny przysadki w Warszawie

Dlaczego rezonans magnetyczny przysadki?

Najlepszym sposobem na przyjrzenie się i ocena przysadki mózgowej jest rezonans magnetyczny. Badanie rezonansem magnetycznym daje znacznie lepszy obraz gruczołu i otaczających go struktur niż inne rodzaje badań diagnostycznych.

Rezonans magnetyczny przysadki – przebieg badania

Pomieszczenie, w którym wykonujemy badania rezonansem magnetycznym jest w pełni klimatyzowane. Dodatkowo w trakcie całego badania, Pacjent otrzymuje od nas specjalny sygnalizator – jeśli badanie z jakiegokolwiek powodu musi zostać przerwane, wystarczy go nacisnąć.
W czasie całego pobytu w Radio Medica, Pacjent znajduje się pod stałą opieką naszego wykwalifikowanego personelu, który dokłada wszelkich starań aby całe badanie przebiegło możliwie z jak największym komfortem dla Pacjenta.
Pierwsza część badania przysadki rezonansem magnetycznym wygląda podobnie jak każdego innego wykonywanego w rezonansie, po pierwszej części skanów podajemy pacjentowi środek kontrastowy a następnie ponownie wykonujemy skany.
Kontrast ułatwia odróżnienie prawidłowej tkanki przysadki mózgowej od guzów, infekcji lub innych nieprawidłowości.
Kontrast w rezonansie magnetycznym przysadki w przeciwieństwie do barwników kontrastowych na bazie jodu stosowanych w innych badaniach np. tomografii komputerowej- może przyjmować nawet osoba uczulona na jod lub skorupiaki.
Po badaniu z kontrastem należy pić dużo płynów / wody aby szybko wypłukać z organizmu środek kontrastujący. Badanie jest całkowicie bezpieczne, bezbolesne.
Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Rezonans magnetyczny przysadki – dlaczego warto wykonać takie badanie

Specjalistyczny rezonans magnetyczny przysadki ma kluczowe znaczenie dla oceny stanu pacjenta. Przysadka mózgowa jest mała, a niektóre guzy oraz struktury mózgu w jej obrębie i wokół niej mogą być jeszcze mniejsze.
Rezonans magnetyczny przysadki mózgowej (MRI) różni się od zwykłego rezonansu magnetycznego mózgu. Tworzy obrazy o wysokiej rozdzielczości, które pozwalają lekarzom lepiej widzieć region przysadki.
W przypadku badania rezonansem magnetycznym tego małego gruczołu preferowany jest aparat zamknięty, takim dysponuje właśnie pracownia Radio Medica. Dlaczego zamknięty? Ponieważ wspomniana rozdzielczość badania jest wtedy lepsza, a co za tym idzie wartość diagnostyczna o wiele większa.
Analogicznie wygląda sprawa natężenia pola magnetycznego aparatu: większość komercyjnych aparatów do rezonansu magnetycznego dysponuje polem o wartości 1,5 Tesli. Badanie rezonansem magnetycznym przysadki jest wskazane do wykonania w aparatach wysokopolowych, a w szczególności o natężeniu pola 3,0 Tesli. W Radio Medica badania rezonansem magnetycznym wykonujemy przy użyciu aparatu Siemens 3.oT. Tworzą one jeszcze lepsze obrazy a w połączeniu z naszą najwyższej klasy 32-kanałową cewką nadawczo-odbiorczą uzyskujemy najwyższej klasy badania mózgu oraz innych struktur neurologicznych.

Sprawdź naszą ofertę! – cennik