Reumatologia


Reumatologia Warszawa

W centrum medycznym Radio Medica w Warszawie oferujemy Wam możliwość szerokiej diagnostyki proponując nie tylko konsultacje ale również inne usługi takie jak  badania USG , tomografię komputerową, rezonans magnetyczny a także wykonanie badań laboratoryjnych.

Konsultacja reumatologiczna w Radio Medica

Dziedzina medycyny zajmująca się zapobieganiem, rozpoznawaniem oraz leczeniem schorzeń reumatycznych kości, stawów jak i chorobom tkanki łącznej. Lekarz może zlecić badanie laboratoryjne krwi oraz badania obrazowe (tomografię komputerową, USG bądź rezonans magnetyczny). Reumatolog do każdego podchodzi indywidualnie ale należy pamiętać, że zazwyczaj terapie są długotrwałe. Lekarz podczas leczenia może zlecić przyjmowanie leków oraz uczestniczenie w fizjoterapii.

Do reumatologa należy się zgłosić, gdy występują:

Po wstępnym rozeznaniu i wywiadzie lekarz bada podłoże powstałych chorób, stawia diagnozę i zleca odpowiednie leczenie.

Reumatolog pomoże również przy chorobach takich jak: łuszczycowe zapalenie stawów,  twardzina układowa, osteoporoza, dna moczanowa, reumatoidalne zapalenie stawów, sarkoidoza.

Reumatolog czy ortopeda?

Wiele osób zastanawia się kiedy udać się do reumatologa a kiedy do ortopedy. Obydwie specjalizacje zajmują się schorzeniami układu ruchu. Do ortopedy należy zgłosić się, gdy dojdzie do złamania, zwichnięcia, skręcenia bądź innego urazu narządu ruchu. Natomiast do reumatologa należy udać się gdy występują bóle nie spowodowane urazem oraz których nie da się zwalczyć lekami.


Nasi specjaliści

Maria Maślińska

Koszt pierwszej wizyty 300 zł

Koszt kolejnej wizyty 250 zł

Wtorki 16:30 – 20:00