Neurologia


Neurologia Warszawa

W centrum diagnostycznym Radio Medica w Warszawie doświadczeni lekarze badają podłoże neurologiczne powstałych chorób, stawia diagnozę i zleca odpowiednie leczenie. Kluczowe w badaniu neurologicznym może być wykonanie kolejnych badań, które mogą zostać przeprowadzone w Radio Medica

Neurologia to rozległa dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego oraz ośrodkowego układu nerwowego. 
Na pozór obszar działania lekarzy neurologów może wydawać się wąski jednak mnogość schorzeń oraz współtowarzyszących im objawów sprawia, że neurologia jest specjalizacją o bardzo szerokim spektrum działania. Często zaburzenia neurologiczne są wynikiem przebytych urazów lub kontuzji. Każdy z objawów może świadczyć o chorobie dlatego powinien zostać niezwłocznie skonsultowany z lekarzem neurologiem. Niepokojące objawy mogą mieć poważne konsekwencje dla zdrowia, a nawet życia, i nie wolno ich lekceważyć. 

 

Czujność powinny wzbudzić występujące objawy:

Po wstępnym rozeznaniu i wywiadzie lekarz bada podłoże neurologiczne powstałych chorób, stawia diagnozę i zleca odpowiednie leczenie.
Kluczowe w badaniu neurologicznym może być wykonanie kolejnych badań, które mogą zostać przeprowadzone w naszym ośrodku:

Rezonans magnetyczny w RADIO MEDICA

Wykorzystywany do oceny zmian patologicznych w określonych obszarach neurologicznych. W Radio Medica w Warszawie dzięki zastosowaniu wysokiego pola 3 Tesli w połączeniu z najwyższej klasy 32-kanałową cewką nadawczo-odbiorczą uzyskujemy najwyższej klasy badania mózgu oraz innych struktur neurologicznych. Badania rezonansem 3T w Radio Medica pozwalają uzyskać najwyższą rozdzielczość i zbadać nawet najmniejsze struktury. Dzięki temu wiele chorób neurologicznych, tj. stwardnienie rozsiane, choroba Alzheimera czy wczesne zmiany onkologiczne, mogą zostać wykryte już we wczesnym stadium, co jest niemożliwe przy użyciu aparatów z niższym polem elektromagnetycznym. Jednocześnie badania rezonansem magnetycznym są nieszkodliwe i nie wymagają skierowania.

Tomografia komputerowa w RADIO MEDICA

Badanie tomografem komputerowym głowy w Radio Medica pozwala na precyzyjną ocenę stanu poszczególnych partii ciała i stwierdzenie lub wykluczenie obecności zmian takich jak nowotwory lub inne nieprawidłowości w funkcjonowaniu mózgu. Tomografia komputerowa głowy stosowana jest jako badanie „pierwszego rzutu” u chorych z podejrzeniem zmian patologicznych w przestrzeni wewnątrzczaszkowej.

W naszej przychodni doświadczony lekarz neurolog prowadzi diagnostykę schorzeń neurologicznych w tym między innymi:


Nasi specjaliści

Marcin Majewski

Konsultacja neurlogiczna – 200 zł


Cennik

Badania Cena
Konsultacja neurologiczna 200 zł
MRI głowy 550 zł
MRI głowy + angiografia 650 zł
MRI głowy + kąty mostowo – móżdżkowe z kontrastem 760 zł
MRI przysadki z kontrastem 730 zł
MRI oczodołów / zatok 480 zł
MRI 1 odcinka kręgosłupa 430 zł
TK głowy 260 zł
TK angio tętnic mózgowych 450 zł
TK kręgosłupa 1 odcinek 330 zł
TK kręgosłupa 2 odcinki 550 zł
TK oczodoły 250 zł
TK zatoki 250 zł