Rezonans magnetyczny przysadki Warszawa

W centrum diagnostycznym Radio Medica wykorzystujemy najwyższej klasy aparat do badań rezonansem magnetycznym – MAGNETOM Spectra 3T marki Siemens.

Potrzebujesz badania rezonansem przysadki?

 

Rezonans magnetyczny przysadki najsprawniej i w komfortowych warunkach wykonasz w naszej placówce medyczno- diagnostycznej. Decydując się na placówkę Radio Medica możesz liczyć na dokładne, szczegółowe wyniki diagnostyczne, które ułatwią lekarzowi prowadzącemu postawienie diagnozy i rozpoczęcie stosownego leczenia.

Zatrzymaj dolegliwość i wykonaj rezonans przysadki mózgowej w Radio Medica. Czeka na Państwa doświadczony personel medyczny, który na każdym etapie służy radą i pomocą. Wyznaczony parking, jak również dogodna lokalizacja ułatwi pacjentom dojazd i parkowanie.

Rezonans magnetyczny przysadki wykonujemy najlepszym w Warszawie sprzęcie diagnostycznym, jakim jest urządzenie, rezonans magnetyczny 3T światowej marki Simensa. Wyposażenie placówki w najlepszy sprzęt do diagnostyki pozwala na uzyskanie bardzo dokładnego wyniku badań. Dzięki temu urządzeniu mamy możliwość dostrzec struktury niewidoczne dla aparatów o mniejszym natężeniu pola magnetycznego.

Badania przysadki mózgowej

Zarezerwuj termin na badania przysadki mózgowej i zapoznaj się na naszej stronie www.radiomedica.pl jak przygotować się i na czy polega tego rodzaju diagnostyka. Również na stronie internetowej znajdziecie Państwo dokładne dane kontaktowe oraz ceny badań.

Wykonując w naszej placówce rezonans magnetyczny przysadki mózgowej możesz liczyć na najwyższą jakość obsługi oraz najwyższą jakość badania. Jeśli zależy Państwu na najwyższym komforcie podczas badania, to zapraszamy do naszej przychodni medyczno- diagnostycznej.

Rezonans przysadki lub rezonans przysadki mózgowej z kontrastem wykonywany jest na podstawie skierowania od lekarza specjalisty. Należy pamiętać, że lekarz pierwszego kontaktu nie posiada uprawnień wystawienia skierowania na badanie z kontrastem. Również u nas możesz liczyć na krótki okres oczekiwania na wynik badania.

Rezonans przysadki mózgowej Warszawa umówić się na badanie już teraz!

W omawianej przestrzeni spotykamy między innymi takie pojęcia jak mała przysadka mózgowa oraz MRI przysadki mózgowej. Po zdiagnozowaniu choroby dotyczącej małej przysadki mózgowej należy z wynikami badań udać się do lekarza specjalisty, który rozpocznie leczenie. Rezonans przysadki ( inaczej MRI przysadki ) ma możliwość wykrycia ewentualnej niedoczynności przysadki mózgowej. Dlatego w skutecznym leczeniu szybka i prawidłowa diagnostyka jest bardzo ważna

Nasze zalety

Światowej klasy sprzęt 3T i wykwalifikowany personel

Krótki czas oczekiwania na wyniki

Indywidualne podejście m.in. dla osób z klaustrofobią

Rezonans przysadki

Przysadka jest to gruczoł nadrzędny znajdujący się w mózgu, wytwarza hormony oraz zleca innym gruczołom wytwarzanie ich. Dzięki niej prawidłowo funkcjonuje niemalże cały ludzki organizm. Składa się z płata przedniego i tylnego. Gdy cokolwiek zaczyna się dziać z zakresu gospodarki hormonalnej zaleca się zrobienie rezonansu przysadki aby móc w porę zareagować. Rezonans magnetyczny przysadki mózgowej pozwala dokładnie zobrazować tak mały gruczoł który ma około 1 cm średnicy. W Radio Medica badanie to przeprowadzane jest na aparacie firmy Siemens o natężeniu pola 3T. Obrazy wykonane podczas badania składane są w projekcje 3D.

W Radio Medica zalecamy wykonać rezonans magnetyczny przysadki po podaniu środka kontrastowego. Przed podaniem kontrastu należy oznaczyć poziom kreatyniny. Aby podać środek dożylnie pacjent musi dostarczyć nam skierowanie od lekarza.

Badanie jest w 100% bezbolesne, bezpieczne i nieinwazyjne. Do badania wykorzystywane jest pole magnetyczne i fale radiowe, dzięki czemu projekcja nie wpływa szkodliwie na organizm. Podczas badania pacjent wjeżdża na ruchomym stole do aparatu przypominającego budową tubę. Podczas projekcji trzeba leżeć nieruchomo. Każdy ruch skutkuje powtórzeniem sekwencji, co powoduje wydłużenie czasu badania

Jeśli sposób wykonania badania powoduje strach, pacjent powinien powiadomić o klaustrofobii technika przed wykonaniem badania.

Wskazaniami do wykonania rezonansu przysadki są między innymi:

Przeciwwskazaniami do wykonania badania są:

Jeśli pacjent ma jakikolwiek implant o nieznanym dla niego składzie, prosimy o przyniesienie dokumentacji aby technik sam mógł zdecydować o wykonaniu badania. Bądź o przyniesienie zaświadczenia od lekarza że takie badanie może się odbyć w aparacie 3T.

Zobacz jak u nas jest

W Radio Medice podchodzimy indywidualnie do każdego Pacjenta. Rozumiemy, że niektórzy z Państwa mają obawy przed badaniem rezonansem magnetycznym, przez ograniczoną przestrzenią. Nasi technicy zadbają o Państwa komfort podczas badania. Przede wszystkim zostaniecie Państwo wyposażeni w sygnalizator (specjalny przycisk), który pozwala na przerwanie badania w dowolnym momencie. Dodatkowo możliwe jest zamontowanie specjalnego lusterka, przez które można obserwować pracującego technika. Aby możliwie zwiększyć komfort dbamy o odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu rezonansu.

Co wyróżnia rezonans 3T

badanie rezonansem magnetycznym w Warszawie - rezonansu magnetyczny Warszawa

Natężenie pola 3T vs. 1.5T

Do badań wykonywanych przy użyciu rezonansu magnetycznego używa się aparatów, o różnym natężeniu pola magnetycznego. Jakość obrazów i ilość szczegółów zależy bezpośrednio od wielkości tego parametru. Upraszczając, im silniejsze pole, tym dokładniejsze badanie. Dzięki zastosowaniu pola o natężeniu 3T, możemy dostrzec struktury niewidoczne dla aparatów o mniejszym polu, a co za tym idzie zbadać dokładniej interesującą nas okolicę. Rezonans magnetyczny 3T, pozwala lepiej diagnozować urazy, choroby onkologiczne, czy nawet niewielkie zmiany neurologiczne. Dlatego też, aparaty 3T są najczęściej wybieranymi maszynami do diagnozowania w kluczowych ośrodkach klinicznych w Polsce i na świecie.

Indywidualne podejście
(klaustrofobia)

W Radio Medice podchodzimy indywidualnie do każdego Pacjenta. Rozumiemy, że niektórzy z Państwa mają obawy przed badaniem rezonansem magnetycznym, przez ograniczoną przestrzenią. Nasi technicy zadbają o Państwa komfort podczas badania. Przede wszystkim zostaniecie Państwo wyposażeni w sygnalizator (specjalny przycisk), który pozwala na przerwanie badania w dowolnym momencie. Dodatkowo możliwe jest zamontowanie specjalnego lusterka, przez które można obserwować pracującego technika. Aby możliwie zwiększyć komfort dbamy o odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu rezonansu.

Formularz kontaktowy

Wypełnij formularz oddzwonimy do Ciebie!