Ginekologia


Ginekologia Warszawa

W centrum medycznym Radio Medica w Warszawie oferujemy Wam możliwość szerokiej diagnostyki proponując nie tylko konsultacje ale również inne usługi ginekologiczne takie jak  badania USG , diagnostykę szyjki macicy, wkładki domaciczne a także wykonanie badań laboratoryjnych.

Konsultacja ginekologiczna w Radio Medica

Kobiety zgłaszają się na konsultację ginekologiczną z różnych przyczyn między innymi – problemów z niepłodnością , zaburzeń miesiączkowania czy niepokojących objawów w obrębie narządów płciowych. W myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć najlepiej jest raz do roku skorzystać z rutynowej konsultacji z lekarzem ginekologiem, by uniknąć rozszerzania się procesów chorobowych i na wczesnym etapie podjąć skuteczną terapię. Ginekolog największy nacisk kładzie na przyczynę pojawienia się pacjentki w gabinecie przeprowadzając szczegółowy wywiad. Kolejnym krokiem jest badanie przedmiotowe okolic rozrodczych, które odbywa się na fotelu ginekologicznym i polega na uważnej obserwacji narządów rodnych kobiety . Ginekolog na każdej wizycie powinien wykonać także badanie piersi, które ma na celu wykrycie ewentualnych nieprawidłowości. Lekarz może także pobrać wymaz do badania cytologicznego.

Kiedy powinnyśmy zgłosić się do ginekologa:

Po wstępnym rozeznaniu i wywiadzie lekarz bada podłoże powstałych chorób, stawia diagnozę i zleca odpowiednie leczenie.
Kluczowe w badaniu ginekologicznym może być wykonanie kolejnych badań, które mogą zostać przeprowadzone w naszym ośrodku:

USG ginekologiczne w Radio Medica

Wyróżniamy dwa typy badania USG ginekologicznego- transwaginalne metodą dopochwową- które jest najczęściej wykorzystywaną diagnostyką oraz USG przez powłoki brzuszne.

USG ginekologiczne transwaginalne to badanie narządów płciowych kobiety najczęściej wykonywane w trakcie ciąży oraz po porodzie, a także zalecane profilaktycznie co dwa lata.  Przeprowadzone jest przy użyciu specjalistycznego aparatu ultrasonograficznego. Wykonujący badanie lekarz ginekolog w Radio Medica na podstawie uzyskanych obrazów może ocenić stan narządów rodnych pacjentki, ich powierzchnię oraz kształt, a także wykryć ewentualne nieprawidłowości.

Wskazania do wykonania badania:

  • Weryfikacja wczesnej ciąży
  • Podejrzenie wad rozwojowych narządów ruchu
  • Bóle podbrzusza
  • Podejrzenie zmian chorobowych lub nowotworowych narządów rodnych
  • Ustalenie przyczyn niepłodności
  • Badanie profilaktyczne

USG przez powłoki brzuszne

Badanie jest mniej dokładne niż badanie transwaginalne , wykonuje się je u kobiet, które nie rozpoczęły jeszcze współżycia a także w późniejszym okresie ciąży- jest to badanie bezinwazyjne i może być wykonywane przez cały okres trwania ciąży. Do badania należy zgłosić się z pełnym pęcherzem moczowym oraz w przeddzień badania unikać spożywania produktów wzdymających. Ginekolog przystawia do brzucha pacjentki sondę ultrasonograficzną  w różnych miejscach, a badanie trwa ok. 15 minut. Jedynym przeciwwskazaniem jest przerwana ciągłość skóry.

Badania laboratoryjne w Radio Medica

Lekarz ginekolog w Radio Medica w celu dokładniejszej diagnostyki może zlecić badania laboratoryjne, które pozwalają zbadać ogólny stan zdrowia Pacjentki, a także ocenić poziom poszczególnych hormonów we krwii. Oznaczenie poziomu hormonów płciowych powinno być wykonywane każdorazowo przed pierwszym wypisaniem recepty na antykoncepcję hormonalną, przy problemach z miesiączkowaniem, owulacją lub płodnością. Wszystkie zlecane badania laboratoryjne zlecane przez lekarza ginekologa można wykonać w Radio Medica.

Cytologia w Radio Medica

Cytologia to nieinwazyjne badanie polegające na pobraniu przez lekarza ginekologa materiału z tarczy i kanału szyjki macicy przy użyciu specjalnej szczoteczki a następnie analizie rozmazu. To specjalistyczne badanie jest skutecznym narzędziem diagnostycznym, pozwalającym na wykrywanie raka szyjki macicy we wczesnym stadium choroby. Aby skutecznie zapobiegać chorobom i właściwie diagnozować ewentualne zakażenia bakteryjne lub wirusowe badanie cytologiczne powinno być wykonywane najlepiej raz w roku, a co najmniej raz na 3 lata. W centrum diagnostycznym Radiomedica doświadczony lekarz ginekolog z pełną precyzją pobierze materiał zarówno do cytologii konwencjonalnej jak i cytologii płynnej (LBC).

Cytologia – przygotowanie?

– Badanie powinno być wykonane w pierwszej fazie cyklu (nie wykonuje się cytologii w czasie miesiączki);

– Dobę przed planowanym terminem cytologii należy powstrzymać się od współżycia seksualnego;

– Jeśli pacjentka boryka się z infekcją intymną – stan zapalny powinien zostać wyleczony. Należy pamiętać, aby nie stosować żadnych leków dopochwowych na minimum 4 dni przed wymazem.

– W dniu badania nie należy wykonywać irygacji pochwy.


Nasi specjaliści

Anna Kamińska 

Konsultacja ginekologiczna – 280 zł

 

Marta Wielgosz

Konsultacja ginekologiczna – 280 zł


Cennik

Badania Cena
Konsultacja ginekologiczna + USG z opisem 430 zł
Konsultacja ginekologiczna + USG bez opisu 360 zł
Konsultacja położnicza + USG (przed 10 tygodniem ciąży) 430 zł
USG ginekologiczne 260 zł
USG wczesnej ciąży (do 10 tygodnia) 260 zł
Założenie wkładki domacicznej od 1 100 zł
Cytologia od 60 zł