Badanie rezonansem magnetycznym w przypadku klaustrofobii

W Radio Medice podchodzimy indywidualnie do każdego Pacjenta. Rozumiemy, że niektórzy z Państwa mają obawy przed badaniem rezonansem magnetycznym, przez ograniczoną przestrzenią. Nasi technicy zadbają o Państwa komfort podczas badania. Przede wszystkim zostaniecie Państwo wyposażeni w sygnalizator (specjalny przycisk), który pozwala na przerwanie badania w dowolnym momencie. Dodatkowo możliwe jest zamontowanie specjalnego lusterka, przez które można obserwować pracującego technika. Aby możliwie zwiększyć komfort dbamy o odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu rezonansu. Aparat dysponuje także system nawiewów, które odczuwalnie pomagają dając poczucie świeżego powietrza. Ponadto Radio Medica wyposażona jest w aparat, który cechuje się krótkim otworem – 173 cm. To także poprawia komfort badania. Jeśli czujesz, że może Ciebie to dotyczyć, poinformuj nas o tym umawiając się na wizytę, a my zadbamy o Twój dodatkowy komfort podczas całego pobytu w naszej Klinice.

Nie bez znaczenia pozostaje także czas wykonywania badania. Dzięki jednemu z najszybszych aparatów w Warszawie robimy wszystko aby badanie było jak najkrótsze, uzyskując czas badania głowy poniżej 7 minut, co jest rekordowym wynikiem. Podany czas dotyczy procedury standardowej i może zostać wydłużony.

Niektóre z badań możemy wykonać w pozycji odwróconej. W przypadku rezonansu stopy czy stawy skokowego, kolana, a nawet kręgosłupa lędźwiowego możliwe jest odwrócenie pozycji, co oznacza, że głowa przez cały czas pozostaje poza aparatem do rezonansu