Tomografia komputerowa

Badanie TK znane pod nazwą tomografia komputerowa, to rodzaj prześwietlenia rentgenowskiego, pomocny w diagnozowaniu wielu schorzeń medycznych. Dzięki tomografii komputerowej możemy zobaczyć o wiele więcej, niż przy tradycyjnym zdjęciu rentgenowskim. Po wykonaniu badania lekarz radiolog oglądając powstałe obrazy przygotowuje opis. Badanie stosuje się do diagnozowania chorób brzucha, układu mięśniowo – szkieletowego, problemów neurologicznych oraz onkologicznych. To niezastąpione narzędzie we wszelkich urazach ortopedycznych.

Aparat do tomografii komputerowejto maszyna w kształcie pączka, która wykorzystuje zaawansowaną technologię rentgenowską do robienia zdjęć ciała. Dzięki takiej budowie nie powoduje uczucia zamknięcia i pacjenci nawet z klaustrofobią przechodzą to badanie bezstresowo.

Zaawansowana technologia, którą posługujemy się w Radio Medice pozwala na przeprowadzenie wysokiej klasy badań, w możliwie najbezpieczniejszy sposób. Dzięki odpowiednim algorytmom dawka promieniowania jest zmniejszona do absolutnego minimum koniecznego do przeprowadzenia badania tomografii komputerowej.

Skany tomografii komputerowej pozwalają lekarzom zobaczyć przekroje narządów wewnętrznych. Skany CT mogą potencjalnie pomóc lekarzowi w wykryciu przyczyny objawów, zdiagnozowaniu niektórych chorób i ocenie odpowiedzi na leczenie. Dzięki tomografii komputerowej można zatem zastosować najbardziej odpowiednie leczenie danego schorzenia.

Skierowanie

W związku z występowaniem promieniowania podczas badania tomografii komputerowej każdorazowo wymagane jest skierowanie lekarskie.

Zalety

W porównaniu z badaniem rezonansem magnetycznym, tomografia komputerowa zapewnia lepszą ocenę niektórych elementów, takich jak przestrzenie powietrzne wewnątrz naszego ciała, krew i zwapnienia. Oznacza to, że struktury zawierające powietrze, takie jak płuca, są lepiej badane za pomocą CT. Badanie tomografii komputerowej jest też badaniem o wiele krótszym niż badanie rezonansem magnetycznym.

Przygotowanie do skanowania CT

Możecie Państwo zostać poproszeni, aby nie jeść ani nie pić niczego przez maksymalnie trzy godziny przed tomografią  komputerową, szczególnie jeśli podczas badania zostanie użyty środek kontrastowy. Zwracamy się do Państwa z prośbą o informację o wszelkich przyjmowanych lekach i alergiach. Prosimy również o szczegółową informację nt. przebytych niedawno chorób takich jak choroby serca, astma, cukrzyca, choroby nerek lub problemy z tarczycą.

Podczas rozmowy z rejestracją Radio Medica nasz pracownik poinformuje Państwa o ile wcześniej należy przybyć na badanie tomografii komputerowej. W zależności od rodzaju badania może upłynąć 3060 minut przed umówionym terminem. Daje to czas na rejestrację i wypełnienie wszystkich niezbędnych dokumentów, formularzy i kwestionariuszy. Prosimy pamiętać o zabraniu ze sobą skierowania oraz dokumentu tożsamości.

Sprawdź naszą ofertę - Cennik

Godziny otwarcia:

poniedziałek: 8:00 – 20:00
wtorek: 8:00 – 20:00
środa: 8:00 – 20:00
czwartek: 8:00 – 20:00
piątek: 8:00 – 20:00
sobota: 8:00 – 14:00

Kontakt

RADIO MEDICA
ul. Bobrowiecka 9 (budynek B)
00-728 Warszawa
Telefon: 22 255 99 69
e-mail: kontakt@radiomedica.pl

Dołącz do nas